RPA_pudele_horizontal Pirmssvētku laikā biedrības Go Beyond iniciatīva “Runājot par alkoholu” sadarbībā ar portālu Delfi.lv un Calis.lv aicināja skolēnus no 6.-12.klasei izteikt viedokli radošo darbu konkursā „Alkohols, svētki, sabiedrība un es”. Ar labākajiem radošajiem darbiem var iepazīties portālā Delfi.lv un Calis.lv

“Izlasi Latvijas skolēnu labākos radošos darbus”

“Alkohols un svētki – ko novēl jaunieši?”

Kopumā tika iesūtīti 109 radošie darbi, tai skaitā 16 dzejoļi, 2 lugas un 1 dienasgrāmata. Radošie darbi tika saņemti no visas Latvijas. Aktīvākie autori bija no Kurzemes (31 darbs) un Zemgales (21 darbs), toties visvairāk balvu ieguvuši skolēni no Latgales. Visvairāk viedokli par šo tēmu vēlējās izteikt 12.klašu skolēni (29 darbi) un 7.klases skolēni (20 darbi). Aktīvākās skolas šogad bija Rīgas 40.vidusskola, Bauskas pilsētas pamatskola, Vaiņodes vidusskola un Rugāju novada vidusskola. Konkursa žūrija no biedrības Go Beyond un Calis.lv vērtēja jauniešu radošo darbu oriģinalitāti, argumentētu autora viedokli, faktu vai situāciju izklāstu un pareizrakstību. Paldies visiem par pārdomas rosinošajiem, analītiskajiem, aizkustinošajiem un iedvesmojošajiem radošajiem darbiem!

Uzvarētāji 6.-9. klašu grupā
 1. Velga Kusina Brocēnu vidusskola 7.klase
 2. Kristiāna Kronberga Rīgas 49. Vidusskola 8.klase
 3. Una Gruziņa Salas vidusskola 7.klase

 

Uzvarētāji 10.-12. klašu grupā
 1. Mārīte Skrinda Daugavpils Valsts ģimnāzija 12.klase
 2. Madara Paidere Rugāju novada vidusskola 12.klase
 3. Elmārs Mežapuķe Madlienas vidusskola 12.klase

Radošo darbu konkursa mērķis ir pievērst jauniešu, skolotāju, vecāku un sabiedrības uzmanību alkohola patēriņam svētkos. Ilgtermiņā iniciatīvas “Runājot par alkoholu” mērķis ir mazināt apreibinošu vielu lietošanu jauniešu vidū, sniedzot rīkus skolotājiem darbam klasē un informējot sabiedrību caur jauniešu stāstiem. Labāko darbu autori saņems naudas balvas un veselīga dzīvesveida balvas no Brain Games, Rīgas Peinbola parka, Olimpiskā sporta centra, Siguldas novada pašvaldības.