Vecuma ierobežojumi dažādās valstīs ir atšķirīgi, tāpēc dažreiz jāpiedomā, kāpēc tie ir nepieciešami.Kāpēc nepieciešams vecuma ierobežojums attiecībā uz alkohola lietošanu (2)

ASV pētījumi liecina, ka uz katru aizkavēto alkohola lietošanas sākuma gadu turpmākās atkarības risks samazinās par 14 procentiem. Pusaudži nevar izvērtēt savas dzeršanas sekas tā, kā to spēj lielākā daļa pieaugušo. Pusaudžiem ir grūtāk aptvert, ka viņi sāk apreibt (viņu organisms to „paziņo” vēlāk, nekā pieaugušā organisms), un viņi biežāk nonāk pārmērīgā reibuma stāvoklī.

Cilvēks, kurš pusaudža vecumā dzer daudz, var kļūt atkarīgs pāris gadu laikā. Pieaugušajiem šis process parasti norisinās daudz garākā laika posmā un bieži ir saistīts ar emocionāliem pārdzīvojumiem. Pieaugušie nekļūst atkarīgi ļoti īsā laikā un spēj vieglāk saskatīt brīdinājuma zīmes un laikus iegrožot savus dzeršanas paradumus. Jauniešiem, kuru smadzeņu garozas pieres daiva, kas atbild par lēmumu pieņemšanu un plānošanu, vēl nav pilnībā attīstījusies, alkohola lietošana var būt īpaši bīstama un atkarību rosinoša. Alkohola lietošanas pārtraukšana prasa ļoti daudz apņēmības un laika.

Pusaudžu nespēja novērtēt alkohola lietošanas sekas nozīmē, ka viņi biežāk nonāk sarežģītās un bīstamās situācijās. Paaugstinās arī nelaimes gadījumu iespējamība. Lielākā daļa pusaudžu, kas iesaistās kautiņos vai pirmo reizi izmēģina narkotikas, ir piedzērušies.

Pusaudža vecumā cilvēka personība ir visneaizsargātākā. Šajā dzīves periodā cilvēkiem attīstās socializācijas, saziņas un flirtēšanas prasmes. Ja cilvēks sāk dzert pusaudža vecumā, pastāv liels risks, ka socializācija, saziņa un flirtēšana viņam šķitīs iespēja tikai pēc alkohola lietošanas.