Alkohola ietekme ir atkarīga no viarākumiem faktoriem. Ļoti liela nozīme ir arī cilvēka vecumam. Alkohols daudz lielākā mērā ietekmē un kaitē bērna un jaunieša organismam nekā pieauguša cilvēka organismam, jo jaunieša organisms joprojām aug un attīstās.

shutterstock_125982872 (Kristiana Pavlova's conflicted copy 2014-08-29) (2)

 

Lietojot alkoholu, cilvēka uzvedība un garastāvoklis mainās atkarībā no alkohola koncentrācijas asinīs un tā pieauguma tempa. Sākumā tas ir patīkami – cilvēks relaksējas un jūtas labi. Aizliegumi vairs neeksistē, kluss cilvēks var kļūt runīgs un satraukts cilvēks var justies mierīgāks. Tomēr lielākajai daļai cilvēku alkohols tikai pastiprina esošo garastāvokli.

Jo vairāk cilvēks izdzer, jo mazāk viņš spēj kontrolēt savas emocijas un organisma norises. Izruna kļūst neskaidra. Noskaņojums strauji mainās, iespējami emocionāli izvirdumi. Kļūst grūti kontrolēt savu ķermeni – cilvēks streipuļo, zaudē koordināciju vai pat nokrīt. Tie, kuri dzer alkoholu lielos daudzumos, var zaudēt samaņu, kā arī saindēties ar alkoholu.

Sirds speciālistiem ir dažādi viedokļi par to, kā alkohols ietekmē sirdi, taču visi speciālisti ir vienisprātis, ka pārmērīgs alkohola patēriņš var bojāt gan sirdi, gan arī asinsvadus. Asinsspiediens kļūst pārāk augsts, un tas var izraisīt sirds mazspēju un pat nāvi.

Aknas ir viens no sarežģītākajiem ķermeņa orgāniem. Viens no vissvarīgākajiem aknu uzdevumiem ir „detoksikācijas stacijas” funkcija. Aknas aizsargā organismu no saindēšanās, sadalot kaitīgās vielas pirms iekļūšanas asinsritē. No visiem ķermeņa orgāniem aknas ir tas orgāns, kas visvairāk cieš no pārmērīgas dzeršanas, jo gandrīz viss cilvēka iedzertais alkohols tiek metabolizēts aknās.